Ako si sa dostala k cvičeniu psov?

 Moja maminka pôsobila ako výcvikárka vodiacich psov. Keď mi bolo 14, dostala som túto možnosť aj ja. Spolupráca so psami ma tak zhltla, že som pri tom zostala.

Akú školu musím mať, aby som aj ja mohol/a cvičiť psov.

Nepotrebuješ žiadnu špeciálnu školu (tu na Slovensku), ktorá by ťa oprávňovala na výcvik psov. Ako získaš vedomosti a skúsenosti je len na tebe.

Ako si sa dostala k vedeniu vlastných tréningov?

Moju prácu so psami si začalo všímať okolie a nezostalo to len v blízkych okruhoch. Ľudia sa čoraz viac zaujímali o moje “tajomstvo” a začali sa samy pýtať na možnosti tréningu pod mojim vedením.

Prečo zrovna psy?

História ľudstva si ani nepamätá moment, kedy bolo bez psa. Pes je jediné zviera, ktoré vyhľadalo ľudskú spoločnosť a nadviazalo kontakt a spoluprácu. Príde mi preto najviac prirodzené spolupracovať so psami ako s ktorýmkoľvek iným tvorom na zemi.

Máš doma aj iné domáce zvieratko?

Nie. Ostatným by som sa nevedela venovať tak, ako mojim psom. Beriem ich všade so sebou, s iným zvieratkom si to neviem predzstaviť. 

Čím kŕmiš svojich psov?

Všetci moji traja psíkovia dostávajú vysoko prémiové krmivo značky Orijen. Ako pamlsky buď používam granulky Orijen alebo pamlsky zo 100 percentného mäsa opäť od Orijen.

Ako dlho natáčaš na YouTube?

Svoje prvé video som zostrihala asi v roku 2010. Bolo to video plné trikov, ktoré Classy ovládala. Tento kanál fungoval asi do roku 2014, kedy sa mi ho nechtiac podarilo vymazať. Založila som teda nový, ten, ktorý poznáte dnes. Až po nejakom čase som prišla na to, ako vrátiť ten starý naspäť, len medzičasom sa ten druhý rozbehol, tak sme na ňom zostali.
Tvoriť videá jutuberského štýlu som začala na jar 2017.

Prečo si začala s tvorbou na YouTube?

Záujemcov o tréningy pod mojím vedením bolo príliš na to, aby som všetkým vyhovela. Tak isto mi chodilo množstvo otázok ohľadom výcviku, ktoré sa často opakovali. Hľadala som preto možnosť, ako ponúknuť odpovede a rady.

Má AkoSoPsom vlastný MERCH?

Áno máme aj svoj merch. Zatiaľ ho tvoria psie hračky, ktoré vyrába HavoHravo. Dúfam, že sa čoskoro rozrastie, aby sme vám mohli ponúknuť ďalšie vecičky. Hlavne funkčné, praktické a využiteľné pre oboch.