O mne

Ahoj. Som Viki z kanála Ako so psom. 😀

Všetky moje znalosti pochádzajú z kníh, seminárov, súťaží a rôznych príležitostí, kde som bola prítomná ako obyčajný pozorovateľ a chovateľ psa. Som akýsi výplodok pár známych trénerských mien, od ktorých som sa snažila pobrať, čo najviac informácií a aplikovať ich do tréningu svojich psov. Z počiatku som od roku 2003 svoje letné prázdniny trávila na sústredeniach pre slabozrakých a nevidiacich s ich vodiacimi psíkmi. V 2007 som dostala možnosť vycvičiť svojho prvého vodiaceho psa. Teraz som to pocítila na vlastnej koži (hlavne na duši) a odvtedy viem, že práca so psami je to, na čo sa chcem v živote špecializovať.
Rýchlo sme napredovali a okolie sa čoraz viac zaujímalo o našu spoluprácu. Ako fungujeme, ako učím, ako trénujem. Trvalo ale ešte pár rokov, kým som sa odhodlala na vlastné tréningy pod mojim vedením. S tréningom psov pomáham ostatným ľuďom od 2012. Medzi tým k nám pribudla Vici. Vici ma reálne donútila pouvažovať nad mojím prístupom k tréningu a doslova prekopať moje znalosti od základu. Práca s tak netradičným plemenom vyvolala ešte väčšiu pozornosť a vo mne sa utvrdzovala túžba, pomáhať ľuďom nadviazať tajnú reč s ich psami. Alebo inak AKO pracovať, komunikovať, trénovať, hrať sa, dorozumievať sa, cvičiť, žiť…SO PSOM.

Času na tréningy bolo stále menej, kde tu zrazu mi v hlave blikla kontrolka a rozsvietil sa čarovný YouTube. Youtube bol pre mňa najväčším zdrojom inšpirácie a zapáčila sa mi predstava, že v rovnaký čas nemusím byť na jednom tréningu, ale tréning môžem ponúknuť tisíckam ľudí, bez ohľadu na miesto a čas.

A tak ako ma kedysi videá inšpirovali, snažím sa inšpirovať aj ja ďalej, tvorbou vlastných videí. Chcelo to riadnu dávku odvahy a podpory od okolia, ale v roku 2017 uzrel svetlo sveta môj prvý tutoriál.

Asi rok na to pribudol najnovší člen Ravi, ktorý nám pomáha tvoriť náučno-zábavné videá na tému akú? No predsa „ako so psom?“.
Tak to bolo v skratke o mne. Celý môj príbeh nájdeš v obsahu apky. 🙂